Jak podłączyć gniazdko elektryczne do włącznika światła? Podpowiadamy!

Jak podłączyć gniazdko elektryczne do włącznika światła? Podpowiadamy!

Punkt zasilania połączony z urządzeniami, które odpowiadają za włączanie i wyłączanie światła to świetny sposób, aby zapewnić wysoki poziom wygody i przede wszystkim uporządkować zasilanie pomieszczeń w domu i nie tylko. Takie rozwiązanie ma również szereg zalet konstrukcyjnych. Jak podłączyć gniazdko elektryczne do włącznika światła? Oto niezbędne wskazówki! 

Jak podłączyć gniazdko elektryczne do włącznika światła? Przygotuj się

Kwestia podłączenia gniazdka elektrycznego do włącznika światła nie jest czynnością bardzo skomplikowaną, jak może się wydawać. Niesie ze sobą jednak niebezpieczeństwo, dlatego też trzeba mieć się na baczności. Przed przystąpieniem do instalacji przede wszystkim upewnij się, że główne źródło zasilania zostało wyłączone. Chcąc jeszcze bardziej zadbać o wszelkie kwestie bezpieczeństwa, możesz przystąpić do pracy w gumowych rękawiczkach.

Niezbędne będzie również wykorzystanie kilku narzędzi i akcesoriów takich jak: skrzynka połączeniowa, gniazdo wewnętrzne, włącznik światła, śrubokręt wskaźnika, taśma izolacyjna, nóż do ściągania izolacji z przewodów.

 

Jak podłączyć gniazdko elektryczne do włącznika światła? Praktyczna instrukcja 

Jak podłączyć gniazdko elektryczne do włącznika światła? Zacznij od podłączenia kabla fazowego do przewodu, który prowadzi do przełącznika. Jest on oznaczony literą „L” i najczęściej występuje w kolorze czarnym. Ważne jest usunięcie końcówek przewodów fazowych. Skrócone łącza należy skręcić ze sobą i odizolować. W tym celu można wykorzystać taśmę izolacyjną. Przewód neutralny w kolorze niebieskim też musi zostać połączony z kablem wychodzącym z gniazdka. Po wykonaniu tej czynności również należy owinąć go materiałem izolacyjnym. Przewód fazowy linii oświetleniowej można podłączyć do zacisku, zaś końcówkę gniazda złączyć z odizolowanymi przewodami.

Finalnie przystąp do montażu ramek przytrzymujących oraz frontu gniazdka i włącznika. Przed instalacją ramy mocującej na ścianie należy sprawdzić jej położenie z poziomem budynku. Po zamocowaniu przycisku przełącznika w odpowiednim miejscu napraw również ochronną i wizualną część gniazdka. A następnie przetestuj całość. 

Podłączenie gniazdka elektrycznego do źródła światła a główne efekty

Zasada działania tego rodzaju projektu jest niezwykle prosta. Montaż połączonej konstrukcji powoduje, że nie ma konieczności ciągłego wyciągania wtyczki z gniazdka. Zintegrowana obudowa gniazdka i przełącznika sprawia też, że nie musisz wykonywać dodatkowych otworów w ścianach, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej przestrzeni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl