Peszle karbowane

Bezpieczeństwo instalacji elektrycznych z peszlami karbowanymi

Wpływ temperatury, wilgoć, jak również czynniki mechaniczne to powody przez które instalacje elektryczne narażone są na ryzyko uszkodzenia przewodów lub zwarcia. By zagwarantować bezpieczeństwo instalacji oraz przewodów elektrycznych powszechnie stosuje się rury osłonowe karbowane, które występują w różnych rozmiarach i rodzajach. Wykorzystuje je się najcześciej w budownictwie oraz przemyśle.

Rury karbowane w ofercie tech-elektro.pl

W ofercie naszego sklepu zaopatrzysz się rury karbowane PCV typu RKLSP i RKLS do systemów fotowoltaicznych i solarnych, peszle karbowane dwuwarstwowe w kręgach oraz rury elektroinstalacyjne karbowane bezhalogenowe. Przy okazji rur typy RKLS oraz RKLSP możliwe jest układanie i zalewanie ich betonem. Dodatkowo, zachowują one świetną elastyczność, a kształt przekroju podłużnego gwarantuje bezpieczne i bezproblemowe wprowadzanie przewodów i kabli na znaczące odległości. Omawiane rury to także łatwy dostęp do przewodów elektrycznych oraz łatwa eliminacja usterek instalacji elektrycznej podczas używania. RKLSP to wariant z pilotem stalowym, który ułatwia wymianę i wciąganie kabli elektrycznych.

Kolejną grupą rur dostępnych na naszym sklepie to rury karbowane bezhalogenowe, które docelowo stosuje się by zagwarantować ochronę mechaniczną oraz ochronę przed wilgocią kabli w instalacjach elektrycznych. Wykorzystywane są w przestrzeniach o szczególnym stopniu ochrony przeciwpożarowej, w tym np. Budynki użyteczności publicznej, o konstrukcji drewnianej, strychy oraz poddasza. Tak jak w przypadku rur typu RKLSP oraz RKLS, rury RKLSHF i RKLSHFP są wyjątkowo elastyczne a ich kształt umożliwia stosowanie w trudno dostępnych miejscach przy możliwości wymiany przewodu.

Trzecią grupą, którą dysponujemy w tech-elektro to rury RODK. A są to rury karbowane dwuścienne, zabezpieczające kable w otwartych wykopach.Wykorzystanie dwóch karbowanych warstw (wewnętrznej oraz zewnętrznej) znacząco wzmacnia strukturę rury oraz upraszcza wprowadzanie przewodu na odległość. Rury tego typu zawierają żyłkę, która ułatwia wciąganie lub wymianę kabli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl