ZADZWOŃ DO NAS
0
suma: 0,00 zł do kasy
Jak działa czujnik ruchu, dzięki któremu można łatwo sterować światłem? 0
Jak działa czujnik ruchu, dzięki któremu można łatwo sterować światłem?

Bez optymalnego oświetlenia bardzo trudno byłoby poruszać się po zmroku. Dotyczy to zarówno wnętrz, jak i zewnętrznej części budynku. Stąd wszędzie umieszcza się lampy. Jednak takie rozwiązanie generuje spore koszty, szczególnie gdy zapomina się o wyłączeniu nieużywanych źródeł światła. Z pomocą przychodzą czujniki ruchu, mogące znacznie obniżyć koszty, a także zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. W jaki sposób? By to odkryć, trzeba wiedzieć, jak działa czujnik ruchu.

 

Czym jest czujnik ruchu i kiedy warto taki zainstalować?

Automatyczne urządzenia sterujące światłem montuje się wszędzie tam, gdzie nie ma potrzeby, by to świeciło cały czas. Różnego typu klatki schodowe, podjazdy, podwórza i korytarze właśnie do takich miejsc należą. A jak działa czujnik ruchu? Inteligentny mechanizm wykrywa w swoim zasięgu poruszający się obiekt lub osobę. I wtedy włącza światło. Jest to o wiele wygodniejsze od ręcznego systemu sterowania oświetleniem, a przy tym umożliwia spore oszczędności.

 

Jak działa czujnik ruchu na podczerwień?

Najczęściej spotkać można czujniki ruchu na podczerwień. Jak one działają? Wykrywają promieniowanie, a następnie analizują wielkość, emitowane ciepło i szybkość obiektu, który znalazł się w ich zasięgu. W razie konieczności uruchamiają się na z góry określony czas, po czym automatycznie się wyłączają. Czujniki tego typu wyposażone są w automat zmierzchowy, dzięki czemu nie włączają się w ciągu dnia. Także w pomieszczeniu zadziałają dopiero wtedy, gdy zmniejszy się natężenie światła dziennego. Instalując je, trzeba pamiętać, by były one osłonięte od deszczu.

 

Czujniki mikrofalowe działają skutecznie nawet po ich zakryciu

Niewątpliwą zaletą czujników mikrofalowych jest to, że pracują nawet umieszczone za płytą z drewna, gipsu, szkła lub tworzywa sztucznego. Jak działają te czujniki ruchu? Emitują i odbierają fale elektromagnetyczne o częstotliwości 5.8 GHz. Jeśli zarejestrują ciągły ruch, oświetlenie jest stale podtrzymywane. Także posiadają automat zmierzchowy, a zmiany temperatury nie wpływają na ich pracę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl