ZADZWOŃ DO NAS
0
suma: 0,00 zł do kasy
Jak osadzić puszki elektryczne? Zobacz, co musisz wiedzieć! 0
Jak osadzić puszki elektryczne? Zobacz, co musisz wiedzieć!

Właściwy montaż puszek ma niebagatelne znaczenie. Ich rolą jest zabezpieczenie przewodów elektrycznych. Dlatego też instalacja musi zostać przeprowadzona w taki sposób, aby w przyszłości uniknąć przykrych konsekwencji. Jeśli zastanawiasz się, jak osadzić puszki elektryczne w ścianie, koniecznie sprawdź poniższy poradnik! 

Jak osadzić puszki w ścianie? Zadecyduj o sposobie rozmieszczenia 

Na samym początku musisz zadecydować o sposobie rozmieszczenia puszek. W większości instalacji podtynkowych stosuje się układ szeregowy. To bardzo popularne rozwiązanie w domach, biurach i nie tylko. Taki sposób nie wymaga pokaźnych nakładów finansowych. Co więcej, możliwe jest przygotowanie uszeregowania o dowolnej długości.

Drugim sposobem jest rozmieszczenie wielopolowe. Warto je rozważyć w przypadku, gdy cała instalacja wymaga rozdzielenia poszczególnych komponentów. Pozwala uzyskać znacznie więcej przestrzeni wewnętrznej. Ponadto takie rozwiązanie pochłania mniej czasu, jeśli chodzi o osadzenie puszek.

Przed osadzeniem puszek przygotuj otwory 

Osadzając puszki elektryczne, przede wszystkim musisz wywiercić odpowiednie otwory. Ich głębokość jest zależna od głębokości samych puszek. W przypadku montażu kilku z nich należy powielić ilość otworów.

Przy każdym z nich warto wywiercić dodatkowy otwór, który zostanie przeznaczony dla przewodów wychodzących i wchodzących do puszki. Gotowe otwory należy oczywiście odpowiednio oczyścić z wszelkich pozostałości.

Jak osadzić puszki elektryczne? Praktyczne porady 

Po wprowadzeniu przewodów do puszki możesz je osadzić w przygotowanych otworach. Aby wszelkie prace zostały dobrze wykonane, koniecznie pamiętaj o ich prawidłowym wypoziomowaniu. Ważne jest również odpowiednie dociśnięcie, zwłaszcza przy łączeniu szeregowym. Zbyt słaby docisk spowoduje, że środki kolejnych puszek znajdą się w za dużej od siebie odległości. Skutkiem będzie natomiast niewłaściwe osadzenie osprzętu względem ścian. To z kolei przełoży się na utrudnienia w montażu przełącznika lub gniazdka.

Osadzone kable i przewody muszą zostać poprowadzone w sposób umożliwiający ich ewentualną wymianę bez naruszania konstrukcji budynku. Aby całość spełniała wszystkie warunki techniczne, należy pamiętać o odpowiedniej minimalnej grubości tynku na przewodach, która wynosi od 5 do 7 mm.

Gdy puszki nie są użytkowane w momencie wykonywania prac wykończeniowych, mogą zostać zabezpieczone specjalną pokrywą, która zminimalizuje ryzyko przedostawania się zabrudzeń.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl