ZADZWOŃ DO NAS
0
suma: 0,00 zł do kasy
Jak podłączyć lampę? To proste zadanie dla przygodnego elektryka! 0
Jak podłączyć lampę? To proste zadanie dla przygodnego elektryka!

Podczas domowych remontów wielokrotnie będziesz musiał wcielić się w przedstawiciela ekipy budowlanej. Czasem trzeba coś pomalować, powiesić szafkę albo skręcić komodę. Proste i pojedyncze zadania warto też wziąć na siebie, bo to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Zwykle jest tak, że po większych zadaniach zostanie jakiś drobiazg do poprawki. Czasem zauważysz rysę na świeżo pomalowanej ścianie, a innym razem okaże się, że żyrandol wisi w nieodpowiednim miejscu. Wtedy musisz odpowiedzieć sobie na pytanie - jak podłączyć lampę - i zabrać się do pracy!

Jak podłączyć lampę? Najpierw zadbaj o swoje bezpieczeństwo

To, jak podłączyć lampę, nie jest zadaniem trudnym. Musisz jednak zwrócić szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo. Z jednej strony mierzysz się z napięciem elektrycznym, które może uszkodzić tkankę i spowodować uszczerbek na zdrowiu, z drugiej będziesz pracował na drabinie na wysokości około dwóch metrów. Niekontrolowany upadek może spowodować poważne konsekwencje, zwłaszcza jeśli poprzedzi go porażenie prądem. W pierwszym kroku zatroszcz się o wyłączenie zasilania za pomocą korków, następnie sprawdź próbnikiem elektrycznym czy przewody faktycznie nie są pod napięciem. Drugim ważnym krokiem będzie przygotowanie stabilnej drabiny i zewnętrznego oświetlenia. Podczas montażu możesz potrzebować pomocy drugiej osoby.  

Zatroszcz się o stabilny hak, tak aby lampa nikomu nie spadła na głowę

Lampa, którą podłączysz, pod żadnym pozorem nie możesz wisieć na przewodach elektrycznych. One służą wyłącznie do dostarczenia zasilania. Żeby żyrandol był prawidłowo zamocowany powinieneś za pomocą wiertarki udarowej i kołka rozporowego przymocować pod sufitem hak, na którym zajmujesz klosz. Niektóre modele są tak skonstruowana, że posiadają odpowiednie otwory do przykręcenia.

Jak zamontować lampę? Zostało jeszcze tylko kilka kabli!

Największą trudność przy podłączeniu lampy będziesz miał z podpięciem przewodów. Jeśli używasz kostki starego typu, będziesz zmuszony do odkręcenia kilku śrubek i włożeniu w odpowiedni otwór przewodu pozbawionego izolacji. Możesz też skorzystać z szybkozłączki do kabli. To jeden z akcesoriów, z którego jak skorzystasz raz, to już nigdy nie będziesz potrafił bez niego się obyć. Skraca ona cały proces do kilku prostych kliknięć i w dwadzieścia sekund będzie po sprawie. Na koniec zostanie przykręcenie obudowy i dobranie odpowiednich żarówek.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl