Kontakt

 

 

Telefon stacjonarny

+48 74 8154000 wew 29

Telefon komórkowy

+48 697 054 666

Adres E-mail

sklep@tech-elektro.pl

 

Płatności

 

Przelew zwykły 
Przelew

 

Płatność gotówką
lub przy odbiorze (pobranie)
pobranie

 
Rachunek Bankowy:
SANTANDER 48 1090 2372 0000 0001 0433 9059
w tytule przelewu prosimy wpisać nr zamówienia
Opcje dostawy
 
 

  
 
 
Darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 500 zł

Jak stosować złączki WAGO? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Budownictwo, energetyka, przemysł samochodowy i maszynowy – bez względu na branże, są akcesoria, które sprawdzą się zawsze. Do takich niewątpliwie należy niepozorna złączka WAGO. Jak stosować niewielki element, by czerpać wielkie korzyści? Czym w ogóle jest ten rodzaj złączki i jakie ma zalety? Koniecznie sprawdź, zanim przystąpisz do pracy!

Złączka WAGO a tradycyjne złączki

Dostępne na rynku złączki są niczym innym, jak wyrobem elektroizolacyjnym i w takim celu są stosowane. Wykorzystywane do łączenia kabli niskiego napięcia, dodatkowo są wspierane przez dedykowane zaciski. Tradycyjne złączki skręca się przy użyciu śrubokręta, co sprawia, że realizacja zadania jest niewygodna. Taki sposób dodatkowo przedłuża czas wykonania usługi, zwłaszcza w przypadku konieczności wykorzystania większej ilości złączek.

Na szczęście w sprzedaży dostępna jest także złączka WAGO. Jak stosować innowacyjne rozwiązanie i czerpać z niego korzyści? Zanim zdradzimy szczegóły, przekonaj się, co decyduje o unikalności tego akcesorium!

Złączka WAGO to doskonała alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Umożliwia wygodną i bezproblemową pracę, pozwalając na łączenie kabli bez wykorzystania narzędzi. W skrócie wystarczy tylko otworzyć zacisk za pomocą plastikowego klipsa, włożyć odizolowany przewód i zamknąć otwarty wcześniej zacisk.

Jak stosować złączkę WAGO? Poznaj szczegółowe informacje!

Szybki montaż to główna zaleta złączki WAGO. Jak stosować ją prawidłowo? Przede wszystkim, zacznij od wyboru odpowiedniego wariantu. Decyzję podejmiesz, kierując się konkretnymi parametrami. Istotne podczas wybierania właściwej złączki będą: stan ochrony, metody mocowania, temperatura otoczenia w miejscu montażu oraz rodzaj elementów przyłączeniowych.

Zastosowanie złączki WAGO w praktyce może być konieczne na przykład wówczas, gdy doszło do uszkodzenia przewodów w ścianie. W takiej sytuacji należy:

- skuć ścianę dookoła miejsca, w którym doszło do uszkodzenia, w taki sposób, by możliwe było włożenie puszki elektrycznej;

- z uszkodzonych przewodów należy zdjąć izolację na długości około 11 mm, a następnie przełożyć kable przez otwory w puszcze. W tym momencie może okazać się, że kable są za krótkie, by było możliwe ich połączenie. Wówczas należy dołożyć przewody;

- nadszedł czas na zastosowanie złączki WAGO. Jak to zrobić? Pamiętaj, że złączka służy do łączenia kabli w tym samym kolorze. Otwórz zatem zacisk, włóż przewody i zamknij.

Złączki WAGO wykorzystuje się w wielu branżach i w różnych sytuacjach. Zdecydowanie wypierają tradycyjne i stosowane do niedawna rozwiązania. Trudno się dziwić – wygoda i komfort pracy wyraźnie podnoszą jej efektywność! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl