ZADZWOŃ DO NAS
0
suma: 0,00 zł do kasy
Montaż puszek elektrycznych w pigułce. Sprawdź, na co zwrócić uwagę! 0
Montaż puszek elektrycznych w pigułce. Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Zadanie puszki elektrycznej jest jasno określone – ma skutecznie chronić i zabezpieczać połączenia przewodów elektrycznych. Niejednokrotnie pojawiają się jednak pytania, na co zwrócić uwagę, decydując się na montaż puszek elektrycznych. Zatem, jeśli masz wątpliwości, gdzie powinna zostać umieszczona i w jaki sposób, koniecznie przeczytaj ten poradnik!

 

Prawidłowy wybór i możliwe zastosowanie puszek elektrycznych

Nowoczesne puszki elektryczne charakteryzują się wysoką jakością, co w praktyce oznacza, że zapewniają wymaganą ochronę przewodów telekomunikacyjnych i elektrycznych. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem i nie pojawią się nieprawidłowości wpływające na późniejsze bezpieczeństwo, koniecznie sprawdź, jakie tajemnice kryje montaż puszek elektrycznych. Okazuje się, że błędów możliwych do popełnienia jest całe mnóstwo. 

Warto wiedzieć, że puszki elektryczne mogą być przeznaczone do instalacji elektrycznej lub elektronicznej. Różny jest także stopień gwarantowanej ochrony IP. Niektóre modele zapewniają ochronę przed promieniowaniem RTG, wykazują odporność na ogień, dźwięk lub wiatr. Ze względu na sposób montażu, do wyboru będziesz miał puszki podtynkowe i natynkowe.

 

Najczęściej popełniane błędy podczas montażu puszki elektrycznej

Montaż puszek elektrycznych pozornie wydaje się łatwym zadaniem. Niestety, wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że to właśnie on wpływa na późniejsze funkcjonowanie instalacji elektrycznej. Jakie błędy pojawiają się najczęściej?

- Niedostosowanie rodzaju puszki to materiału, w jakim zostanie zamontowana. Warto mieć świadomość, że jest różnica, czy ściana została wykonana z drewna, cegły czy gipsu.

- Niedopasowanie puszki do swoich potrzeb. By tego uniknąć, kupuj wyłącznie te modele, które spełniają Twoje oczekiwania. Jeśli w pomieszczeniu może pojawić się wilgoć, warto sięgnąć po model odporny na jej działanie.

 

Montaż puszek elektrycznych – o czym musisz pamiętać?

Jeśli zależy Ci, by montaż puszek elektryczny przebiegł bez żadnych niespodzianek, stosuj poniższe zasady:

- w miejscach, w których chcesz, by instalacja była niewidoczna, koniecznie wybierz puszki podtynkowe. Jeśli chcesz przygotować instalację w domu, takie rozwiązanie będzie odpowiedniejsze, niż puszki natynkowe. Te ostatnie najczęściej stosowane są w pomieszczeniach technicznych i przemysłowych. Co więcej, puszki podtynkowe zwiększają bezpieczeństwo domowników.

- pamiętaj, że w wyborze odpowiedniej puszki pomoże Ci jej kolor. Czarne dedykowane są do ścian pełnych. Zamontujesz je z wykorzystaniem gipsu i zaprawy. Puszki pomarańczowe będą współpracowały ze ścianami pustymi, a w konstrukcjach betonowych sprawdzą się puszki żółte.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl