ZADZWOŃ DO NAS
0
suma: 0,00 zł do kasy

Sterowniki rolet -STR-3P

Cena: 104,67 zł 104.67
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość - +
Producent: F&F Filipowski
Kod produktu: STR-3P

Opis

 

 Sterownik rolet STR-3P

PRZEZNACZENIE:

Sterowniki rolet przeznaczone są do sterowania rolet (góra-dół) lub innych obiektów (np. bramy) napędzanych silnikiem elektrycznym jednofazowym prądu zmiennego za pomocą włączników chwilowych (np. dzwonkowych). Sterownik może pracować jako urządzenie samodzielne (przeznaczone do otwierania/zamykania jednej rolety), jak również możliwe jest łączenie sterowników w grupy umożliwiające centralne sterowanie wieloma roletami.

 

STEROWNIKI UNIWERSALNE:

FUNKCJE:

* sterowanie lokalne i centralne

* uniwersalne sterowanie jedno- lub dwuprzyciskowe.

* funkcja blokady - trwały sygnał na wejściu Centralny Dół uniemożliwia sterowanie wszystkimi przyciskami do momentu zdjęcia sygnału.

* pamięć kierunku - dla sterowania lokalnego i centralnego. Jeżeli sterownik wykona rozkaz Centralny – góra, to kolejne naciśnięcie przycisku

lokalnego uruchomi roletę w dół.

* asynchroniczny start - czas załączenia rolety w sterowaniu centralnym jest losowo opóźniany (maksymalnie o 1s) w celu zminimalizowania

udaru prądowego w sieci w przypadku jednoczesnego uruchomienia wielu napędów.

DZIAŁANIE:

STEROWANIE LOKALNE

W zależności od sposobu podłączenia sterownik może pracować w trybie jednego lub dwóch przycisków lokalnych.

DWA PRZYCISKI LOKALNE

Każdy kierunek ruchu ma własny przycisk lokalny. Krótkie naciśnięcie (<0.5s) powoduje załączenie rolety na ruch w zadanym kierunku przez zaprogramowany okres czasu. Jeżeli w momencie naciśnięcia przycisku roleta jest już w ruchu to nastąpi jej zatrzymanie. Długie naciśnięcie przycisku (>0.5s) powoduje załączenie rolety na ruch w zadanym kierunku przez cały czas gdy przycisk jest naciśnięty (funkcja umożliwia np. regulację nachylenia lamelek).

JEDEN PRZYCISK LOKALNY

Wejście sterowania lokalnego Dół podłączone jest na stałe do linii N. Do wejścia sterowania lokalnego Góra podłączony jest przycisk który przemiennie załącza roletę do pracy w jedną lub drugą stronę. Krótkie naciśnięcie przycisku (<0.5s) załącza roletę na zaprogramowany czas. Jeżeli w momencie naciśnięcia przycisku roleta jest już w ruchu to nastąpi jej zatrzymanie. Długie naciśnięcie przycisku (>0.5s) załącza roletę powoduje załączenie rolety na czas gdy przycisk jest naciśnięty. Każde kolejne naciśnięcie przycisku uruchomi roletę w kierunku przeciwnym do poprzedniego.

STEROWANIE CENTRALNE

Sterownik współpracuje zawsze z dwoma wejściami sterowania centralnego. Sterowanie centralne umożliwia załączenie rolet na ruch tylko w wybranym kierunku. Zatrzymanie rolety nastąpi dopiero po upływie zaprogramowanego czasu, lub po naciśnięciu dowolnego przycisku sterowania lokalnego.

Przycisk Centralny – Dół pełni dodatkową funkcję umożliwiającą zamknięcie i zablokowanie rolety w pozycji zamkniętej. Jeżeli przycisk Centralny Dół zostanie naciśnięty i pozostawiony w pozycji ON to sterownik zamknie roletę i nie pozwoli na jej otwarcie aż do momentu zwolnienia przycisku Centralny – Dół (obsługa pozostałych wejść będzie wtedy zablokowana). Funkcja ta umożliwia zablokowanie rolet w przypadku, np.: uzbrojenia alarmu, wykrycia opadów deszczu (po zastosowaniu dodatkowego czujnika deszczu STR-R) lub zbyt silnego wiatru (po zastosowaniu dodatkowego czujnika wiatru STR-W).

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl